At University of Charleston Stadium

Girls team scoring1. Woodrow Wilson 137; 2. George Washington 110; 3. Greenbrier East 67; 4. Oak Hill 63; 5. Capital 58; 6. South Charleston 37; 7. St. Albans 26

Final events

100 – 1. Candace Morris (Cap) 12.67; 2. Farrow (OH) 12.70; 3. Shinaberry (GE) 12.87; 4. Wade (SC) 13.20; 5. Nelson (WW) 13.29; 6. Grant (Cap) 13.80

200 – 1. Lillie Shinaberry (GE) 27.47; 2. Nelson (WW) 27.79; 3. Farrow (OH) 27.97; 4. Booker (SC) 28.18; 5. Woods (SC) 28.68; 6. Westerman (GW) 29.08

400 – 1. Kiya Babkirk (OH) 1:02.91; 2. Westerman (GW) 1:03.08; 3. Booker (SC) 1:03.56; 4. Woods (SC) 1:04.12; 5. J.Babkirk (OH) 1:06.09; 6. McMillion (GE) 1:06.09

800 – 1. Katherine Akers (GW) 2:33.38; 2. Lindley (WW) 2:37.37; 3. Bauer (SA) 2:38.67; 4. Woody (GW) 2:49.63; 5. Johnson (SC) 2:50.74; 6. Evans (WW) 2:51.07

1,600 – 1. Colette Lindley (WW) 5:54.14; 2. Curtis (WW) 6:01.14; 3. Breeden (WW) 6:09.20; 4. Fletcher (Cap) 6:14.27; 5. Londere (GE) 6:17.53; 6. Gilkey (OH) 6:25.17

3,200 – 1. Colette Lindley (WW) 12:53.60; 2. Curtis (WW) 13:03.77; 3. Miller (SA) 13:45.69; 4. West (SC) 13:53.06; 5. Fletcher (Cap) 13:59.45; 6. Londere (GE) 15:11.80

100 hurdles – 1. Mia Houck (WW) 17.24; 2. K.Babkirk (OH) 17.86; 3. Leach (GW) 18.24; 4. Ramey (GW) 18.37; 5. Frierson (WW) 18.98; 6. Smith (River) 19.27

300 hurdles – 1. Kiya Babkirk (OH) 48.94; 2. Collins (Prin) 51.95; 3. Leach (GW) 54.59;4. Ramey (GW) 55.06; 5. Frierson (WW) 56.37; 6. Voiles (GE) 57.44

4×100 – 1. Greenbrier East (Moyer, Dixon, Parker, Shinaberry) 53.81; 2. Capital 53.89; 3. Oak Hill 54.00; 4. George Washington 54.40; 5. Woodrow Wilson 56.00; 6. South Charleston 56.45

4×200 – 1. South Charleston (Woods, Booker, Thomas, Wade) 1:52.89; 2. Greenbrier East 1:54.97; 3. Woodrow Wilson 1:55.12; 4. Capital 1:56.66; 5. George Washington 1:56.88; 6. Princeton 2:09.46

4×400 – 1. George Washington (Potters, Dascoli, Akers, Westerman) 4:24.93; 2. Oak Hill4:27.57; 3. Riverside 4:42.74; 4. Greenbrier East 4:43.79; 5. Woodrow Wilson 4:51.71; 6. Princeton 5:04.60

4×800 – 1. George Washington (Potters, Edstrom, Schneider, Akers) 11:03.75; 2. Woodrow Wilson 11:11.55; 3. St. Albans 11:22.89; 4. Oak Hill 11:59.53; 5. Greenbrier East 12:31.92; 6. Princeton 12:38.36

Shuttle hurdles – 1. Greenbrier East (Wooding, Quick, Parker, Moyer) 1:14.78; 2. Woodrow Wilson 1:19.84; no others

Shot put – 1. Somalia Nelson (WW) 28-0; 2. Merchant (WW) 25-8; 3. Poore (Cap) 24-2; 4. McGhee (GW) 23-4; 5. Cole (GE) 23-3; 6. Lewis (GW) 22-11/2

Discus – 1. Ainsley Lewis (GW) 92-11/2; 2. Houck (WW) 75-2; 3. McGhee (GW) 73-0; 4. Cole (GW) 72-1; 5. Poore (Cap) 70-21/2; 6. Owens (Prin) 65-11

High jump – 1. Sona Magassouba (Cap) 5-2; 2. Runyon (SA) 4-8; 3. Ramey (GW) 4-6; 4.McMillion (GE) 4-4; 5. Terry (GE) 4-4; no sixth

Long jump – 1. Candace Morris (Cap) 16-21/2; 2. Ince (WW) 14-101/4; 3. Smith (River) 14-71/2; 4. Del Torto (GW) 13-10; 5. Frierson (WW) 12-111/4; 6. LaMarr (Cap) 12-11/4

Pole vault – 1. Faith Smith (GW) 10-0; no others

Boys team scoring 1. Woodrow Wilson 108; 2. Riverside 94; 3. South Charleston 70; 4. George Washington 58.5; 5. Greenbrier East 56.5; 6. Capital 51; 7. Oak Hill 49

Final events

100 – 1. Bruce Williams (SC) 11.14; 2. Price (Cap) 11.37; 3. Farrow (OH) 11.43; 4. Cole (GE) 11.46; 5. Daniels (Cap) 11.69; 6. Kimball (WW) 11.69

200 – 1. Bruce Williams (SC) 22.92; 2. Farrrow (OH) 23.40; 3. Cole (GE) 23.62; 4. Dunn(SC) 23.69; 5. Workman (OH) 24.26; 6. Hart (GW) 24.32

400 – 1. Stanley Martin (WW) 53.54; 2. Allen (SC) 53.94; 3. Padgett (Prin) 54.20; 4. Arthur (River) 54.77; 5. Bhebhe (Prin) 55.07; 6. Stone (GW) 55.95

800 – 1. Skylar Hudnall (River) 2:06.89; 2. Endres (SA) 2:07.40; 3. Graham (GW) 2:14.59; 4. Reese (SC) 2:18.49; 5. Rogers (GW) 2:18.78; 6. Bare (WW) 2:18.95

1,600 – 1. Brandon Canaday (WW) 4:58.38; 2. Wilson (SA) 5:00.69; 3. Bias (OH) 5:03.65; 4. J.Cormack (WW) 5:09.78; 5. C.Cormack (WW) 5:21.06; 6. Goodwin (GW) 5:23.14

3,200 – 1. Brandon Canaday (WW) 10:52.76; 2. Saffouri (WW) 11:04.75; 3. Legg (SA) 11:12.88; 4. Cormack (WW) 11:26.50; 5. Crews (GE) 11:49.23; 6. Tinney (SA) 11:56.74

110 hurdles – 1. Carson Casto (River) 14.87; 2. Paxton (GE) 15.65; 2. Holstein (River) 16.09; 4. Shelton (Cap) 16.72; 5. Creasy (WW) 16.78; 6. Walker (River) 16.85

300 hurdles – 1. Carson Casto (River) 41.75; 2. Paxton (GE) 42.90; 3. Harville (WW) 42.90; 4. Burdette (GW) 43.28; 5. Saunders (SA) 44.52; 6. Calloway (OH) 45.51

4×100 – 1. Capital (Daniels, Price, Murray, James) 44.56; 2. South Charleston 45.01; 3. Riverside 45.21; 4. Woodrow Wilson 45.57; 5. Greenbrier East 45.71; 6. Oak Hill 47.40

4×200 – 1. Capital (Daniels, Price, Murray, Johnson) 1:31.78; 2. Oak Hill 1:35.41; 3. South Charleston 1:35.88; 4. Riverside 1:36.76; 5. George Washington 1:38.23; 6. Greenbrier East 1:41.55

4×400 – 1. Riverside (Arthur, Hudnall, Casto, Lewis) 3:46.17; 2. George Washington 3:47.73; 3. St. Albans 3:48.69; 4. Greenbrier East 3:53.11; 5. Oak Hill 3:57.16; 6. Capital 3:57.82

4×800 – 1. George Washington (Graham, Rogers, Goodwin, Stone) 9:01.96; 2. St. Albans9:04.92; 3. Woodrow Wilson 9:30.19; 4. Greenbrier East 9:34.97; 5. South Charleston 9:47.51; 6. Oak Hill 10:18.31

Shuttle hurdles – 1. Riverside (Holstein, Alderson, Walker, Casto) 58.71; 2. Woodrow Wilson 59.49; 3. Greenbrier East 1:08.52; 4. South Charleston 1:08.69; 5. Oak Hill 1:11.73

Shot put – 1. Michael Miller (WW) 41-10; 2. Whaples (OH) 40-21/2; 3. Balladeres (SC) 38-11; 4. Williams (River) 38-101/2; 5. Campbell (GW) 38-8; 6. Ward (River) 38-7

Discus – 1. Jorden Hartwell (SA) 125-1; 2. Barnett (SC) 122-2; 3. Davis (Cap) 120-3; 4. Miller (WW) 119-4; 5. Fultineer (GW) 112-21/2; 6. Whaples (OH) 109-8

High jump – 1. Keynan Cook (WW) 5-6; 2. Ward (River) 5-4; 3. Crews (GE) 5-4; 4. Rose (GE) 5-2; 5. (tie) Hairston (GW), Paxton (GE) 5-2

Long jump – 1. Zachary Shelton (Cap) 20-7; 2. Kimball (WW) 20-0; 3. Alderson (River) 19-51/2; 4. Lewis (River) 18-93/4; 5. Minor (OH) 18-71/2; 6. Shelton (OH) 18-61/2

Pole vault – 1. Harry Wallace (GW) 11-4; 2. J.Wallace (GW) 10-6; no others